İşinin uzmanı, Terzi Arman Sevil

İçeriğe git

İşinin uzmanı, Terzi Arman Sevil

Dugundavet.com
Yayınlanan tarafından dugundavet içinde Damada özel · Cumartesi 06 Mart 2021
Smokin giyim tercihi, düğün ve davet organizasyonlarında sadece Damadın değil, misafirlerinde ilk  tercihleri arasında yer almakta.
Düğün davetinizde fark edilmek, Gelin'in yanında bir bütünü tamamlamak, yarınlara kalacak düğün fotoğraflarında şık ve fit bir duruş, Smokin giyim tercih etmek için sıralayabileceğimiz sebepten sadece bir kaçı...
Hazır bir Damatlık Smokin tercih etmek yerine, kişiye özel üretim yapan, aileden terzi olan London Smokin ortaklarından Arman Sevil ile sizin için söyleştik.

smokin kiralama

*Arman Bey, kaç yıldır terzilik yapmaktasınız?
Terzilik bizde dededen kalan bir miras, babam da terzi idi.Ben 4. kuşak olarak terzilik mesleğimi devam ettirmekteyim.

*Uzun yıllar süren mesleki yolculuğunuzda aklınızda kalan en büyük zorluk neydi?
Terzilik mesleğini doğru öğrenmek zorlu bir süreç.Öğrendikten sonra tecrübe, tanınmanız ve gelir etme etmeniz yine emek ve sabır gerektiren bir süreç

*Damatlık  seçiminde takım elbise yerine smokin tercihi oranı nedir? Smokin tercih edenlere tavsiyeleriniz
Eskiden damatlık seçiminde takım elbise ve smokin seçimi eşitti.Son yıllarda damat adayları %80 smokin giymeyi tercih ediyor.Çünkü kendilerine yakıştığını görüyorlar, "Moda yakışandır, yakışanı tercih etsinler"

*Damatlık smokin  hazırlık sürecini anlatırmısınız?
Müşterinin siparişi sonrasında kumaş ve renk seçimi yapılır.Kesim ve dikim sürecinden sonra en az iki prova alınmalıdır.Damatlık smokin teslim süreci 15-25 gün arasıdır.

smokin kiralama

*"Damatlık" seçiminde nelere dikkat etmeli? Öncelikleri ne olmalı?
Daha öncede dediğim gibi moda yakışandır.Damat adayı seçim tercihleri arasında "Smokin" i tercih etmeli, smokin her zaman "trend"dir.

*Satın alma dışında "smokin kiralama" biriminiz var mı?
Hazır smokinlerimiz dışında asıl işimiz kişiye özel, ısmarlama smokin dikimidir.Kumaş olarak İngiliz ve italyan kumaşlarını tercih etmekteyiz.Smokin kiralama konusunda iddialıyız çünkü her yaşa ve bedene uygun kıyafetlerimiz bulunmaktadır.

*İstanbul dışından sipariş kabul ediyormusunuz? Sistem nasıl işliyor?
Evet, İstanbul dışına, hatta yurt dışına dahi kargo ile gönderim yapmaktayız.Beden yapısı ve ölçü değerlerini alarak yardımcı olmaya çalışıyoruz.

*Smokin de hiç değişmeyen trendler nelerdir?
Smokin bir klasiktir, bu yüzden çok fazla ana hatlarla oynayamazsınız.Yakalar genişletilerek yada daraltılarak modernize edilebilir.

smokin kiralama

*Kişiye özel kıyafetler, tekstil endüstrisinin "hızlı tüketim" anlayışına teslim olması ile eskisi kadar değer görmüyor.Buna rağmen belli bir çizgide ve sektörde kalıcı olmanızı neye bağlıyorsunuz?
Evet, eskiden ısmarlama giyinmek oturmuş bir kültürdü.Zaman içinde tekstil teknolojisi çok gelişti.Buna rağmen ısmarlama giyime alışan bir kişi asla vazgeçemez.Hazır giyim ile ısmarlama giyim arasındaki en önemli fark fiyatı.Ismarlama giyim, hazıra göre pahalıdır.Fiyatı belirleyen en önemli unsur ise harcanan emek ve zaman.
Sektörde kalıcı olmanız tamamen taktir edilmenize bağlı, tanınmak ve taktir edilmek özverili bir süreç ister.Sanatınız ilgi ve saygı görüyorsa başarı kaçınılmazdır.Bizde "londan smokin" olarak bu zorlu süreci geride bırakmanın verdiği şevk ile bugün yüzlerce siyasetçi ve ünlü kişiyi giydirmenin haklı gururunu yaşıyoruz.

                                                                            ARMAN SEVİL—GÖKHAN ARAZ


0552 420 55 35


Dugundavet.com
Copyright 2024 © Dugundavet.com
mail at
İçeriğe dön